
Texas Instruments
Product No:
SN74AUP1G17MDCKREP
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.862
1.862
10
1.6758
16.758
25
1.5808
39.52
100
1.346815
134.6815
250
1.26464
316.16
500
1.10656
553.28
1000
0.916864
916.864
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AUP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74AUP1G17 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Number of Bits per Element | 1 |