
Texas Instruments
Product No:
SN74AUP1G17YZPR
Manufacturer:
Package:
5-DSBGA (1.4x0.9)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 5DSBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.589
0.589
10
0.5187
5.187
25
0.48716
12.179
100
0.39748
39.748
250
0.36917
92.2925
500
0.314184
157.092
1000
0.251351
251.351
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AUP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-XFBGA, DSBGA |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74AUP1G17 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 5-DSBGA (1.4x0.9) |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Number of Bits per Element | 1 |