
Texas Instruments
Product No:
SN74AUP1G34DCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3705
0.3705
10
0.30305
3.0305
25
0.2774
6.935
100
0.206435
20.6435
250
0.187036
46.759
500
0.154793
77.3965
1000
0.11609
116.09
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AUP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74AUP1G34 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Number of Bits per Element | 1 |