
Texas Instruments
Product No:
SN74AUP2G07DSFR
Manufacturer:
Package:
6-SON (1x1)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 3.6V 6SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8455
0.8455
10
0.74005
7.4005
25
0.6954
17.385
100
0.567435
56.7435
250
0.52706
131.765
500
0.448552
224.276
1000
0.358844
358.844
2500
0.325204
813.01
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AUP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74AUP2G07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 6-SON (1x1) |
| Current - Output High, Low | -, 4mA |
| Number of Bits per Element | 1 |