
Texas Instruments
Product No:
SN74AUP2G17DCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V SC70-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.38475
3.8475
25
0.35872
8.968
100
0.286995
28.6995
250
0.266532
66.633
500
0.225511
112.7555
1000
0.174258
174.258
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AUP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74AUP2G17 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Number of Bits per Element | 1 |