
Texas Instruments
Product No:
SN74AUP2G241DQER
Manufacturer:
Package:
8-X2SON (1.4x1)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 8X2SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7315
0.7315
10
0.6403
6.403
25
0.60154
15.0385
100
0.490865
49.0865
250
0.455962
113.9905
500
0.388075
194.0375
1000
0.31045
310.45
2500
0.281352
703.38
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AUP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74AUP2G241 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-X2SON (1.4x1) |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Number of Bits per Element | 1 |