
Texas Instruments
Product No:
SN74AUP3G07DCUR
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 3.6V 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9025
0.9025
10
0.79515
7.9515
25
0.74708
18.677
100
0.609805
60.9805
250
0.566428
141.607
500
0.482068
241.034
1000
0.385652
385.652
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AUP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 3 |
| Base Product Number | 74AUP3G07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Current - Output High, Low | -, 4mA |
| Number of Bits per Element | 1 |