
Texas Instruments
Product No:
SN74AXC2T245RSWR
Manufacturer:
Package:
10-UQFN (1.8x1.4)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 10UQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9975
0.9975
10
0.8949
8.949
25
0.8493
21.2325
100
0.697585
69.7585
250
0.652118
163.0295
500
0.576308
288.154
1000
0.454974
454.974
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AXC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Translation Transceiver |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-UFQFN |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.65V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74AXC2T245 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 10-UQFN (1.8x1.4) |
| Current - Output High, Low | 12mA, 12mA |
| Number of Bits per Element | 2 |