
Texas Instruments
Product No:
SN74AXC4T245BQBR
Manufacturer:
Package:
16-WQFN (2.5x3.5)
Batch:
-
Description:
IC TRANSCEIVER HALF 4/4 16WQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0165
1.0165
10
0.9082
9.082
25
0.86146
21.5365
100
0.70775
70.775
250
0.66158
165.395
500
0.584649
292.3245
1000
0.461567
461.567
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AXC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Translation Transceiver |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.65V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74AXC4T245 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-WQFN (2.5x3.5) |
| Current - Output High, Low | 12mA, 12mA |
| Number of Bits per Element | 4 |