
Texas Instruments
Product No:
SN74LS32DBR
Manufacturer:
Package:
14-SSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE OR 4CH 2-INP 14SSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.912
0.912
10
0.79895
7.9895
25
0.7505
18.7625
100
0.61237
61.237
250
0.56886
142.215
500
0.48412
242.06
1000
0.387296
387.296
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | OR Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | 74LS32 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Input Logic Level - Low | 0.8V |
| Supplier Device Package | 14-SSOP |
| Input Logic Level - High | 2V |
| Current - Output High, Low | 400µA, 8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 22ns @ 5V, 15pF |