
Texas Instruments
Product No:
SN74LV07ANS
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 14SOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.254
1.254
10
1.12195
11.2195
25
1.06514
26.6285
100
0.874855
87.4855
250
0.817836
204.459
500
0.722722
361.361
1000
0.57057
570.57
2500
0.532532
1331.33
5000
0.505904
2529.52
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LV |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 6 |
| Base Product Number | 74LV07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Current - Output High, Low | -, 16mA |
| Number of Bits per Element | 1 |