
Texas Instruments
Product No:
SN74LV10ANSR
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14SOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.494
0.494
10
0.42275
4.2275
25
0.39406
9.8515
100
0.3154
31.54
250
0.292828
73.207
500
0.247798
123.899
1000
0.191472
191.472
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | NAND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 3 |
| Base Product Number | 74LV10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Input Logic Level - Low | 0.5V |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Input Logic Level - High | 1.5V |
| Current - Quiescent (Max) | 20 µA |
| Current - Output High, Low | 12mA, 12mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 7.9ns @ 5V, 50pF |