
Texas Instruments
Product No:
SN74LV125AQRGYRQ1
Manufacturer:
Package:
14-VQFN (3.5x3.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 14VQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5415
0.5415
10
0.4636
4.636
25
0.43244
10.811
100
0.3458
34.58
250
0.3211
80.275
500
0.2717
135.85
1000
0.20995
209.95
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74LV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74LV125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-VQFN (3.5x3.5) |
| Current - Output High, Low | 16mA, 16mA |
| Number of Bits per Element | 1 |