
Texas Instruments
Product No:
SN74LV125ATRGYR
Manufacturer:
Package:
14-VQFN (3.5x3.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 14VQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.33345
3.3345
25
0.31122
7.7805
100
0.248995
24.8995
250
0.231192
57.798
500
0.195624
97.812
1000
0.151164
151.164
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74LV125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-VQFN (3.5x3.5) |
| Current - Output High, Low | 16mA, 16mA |
| Number of Bits per Element | 1 |