
Texas Instruments
Product No:
SN74LV1T125DCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.33345
3.3345
25
0.3116
7.79
100
0.24928
24.928
250
0.231458
57.8645
500
0.195833
97.9165
1000
0.151335
151.335
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.6V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LV1T125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |