
Texas Instruments
Product No:
SN74LV1T32DCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE OR 1CH 2-INP SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4845
0.4845
10
0.39425
3.9425
25
0.361
9.025
100
0.268755
26.8755
250
0.243542
60.8855
500
0.201552
100.776
1000
0.151164
151.164
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | OR Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.6V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74LV1T32 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Logic Level - Low | 0.58V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Input Logic Level - High | 0.94V ~ 2.1V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 7ns @ 5V, 30pF |