
Texas Instruments
Product No:
SN74LV21ANSR
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE AND 2CH 4-INP 14SOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.931
0.931
10
0.8303
8.303
25
0.7885
19.7125
100
0.647615
64.7615
250
0.605416
151.354
500
0.535002
267.501
1000
0.42237
422.37
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | AND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 4 |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 74LV21 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Input Logic Level - Low | 0.5V |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Input Logic Level - High | 1.5V |
| Current - Quiescent (Max) | 20 µA |
| Current - Output High, Low | 12mA, 12mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 7ns @ 5V, 50pF |