
Texas Instruments
Product No:
SN74LV32ARGYR
Manufacturer:
Package:
14-VQFN (3.5x3.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE OR 4CH 2-INP 14VQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.50635
5.0635
25
0.47538
11.8845
100
0.388075
38.8075
250
0.360468
90.117
500
0.306793
153.3965
1000
0.245432
245.432
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | OR Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | 74LV32 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.5V |
| Supplier Device Package | 14-VQFN (3.5x3.5) |
| Input Logic Level - High | 1.5V |
| Current - Quiescent (Max) | 20 µA |
| Current - Output High, Low | 12mA, 12mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 7.5ns @ 5V, 50pF |