
Texas Instruments
Product No:
SN74LV373AIPWRG4Q1
Manufacturer:
Package:
20-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC D-TYPE TRANSP SGL 8:8 20TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2825
1.2825
10
1.14285
11.4285
25
1.08452
27.113
100
0.890815
89.0815
250
0.832694
208.1735
500
0.73587
367.935
1000
0.580944
580.944
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74LV |
| Circuit | 8:8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Output Type | Tri-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Base Product Number | 74LV373 |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Delay Time - Propagation | 1ns |
| Current - Output High, Low | 16mA, 16mA |