
Texas Instruments
Product No:
SN74LV4T08QWBQARQ1
Manufacturer:
Package:
14-WQFN (3x2.5)
Batch:
-
Description:
AUTOMOTIVE SINGLE POWER SUPPLY Q
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.1495
1.1495
10
1.0317
10.317
25
0.97926
24.4815
100
0.80446
80.446
250
0.751982
187.9955
500
0.664525
332.2625
1000
0.524628
524.628
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | AND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.6V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 4 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.5V ~ 0.85V |
| Supplier Device Package | 14-WQFN (3x2.5) |
| Input Logic Level - High | 1.1V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 2 µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 8ns @ 5V, 50pF |