
Texas Instruments
Product No:
SN74LV4T125RGYR
Manufacturer:
Package:
14-VQFN (3.5x3.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 14VQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0165
1.0165
10
0.9063
9.063
25
0.86032
21.508
100
0.706705
70.6705
250
0.66063
165.1575
500
0.583813
291.9065
1000
0.460902
460.902
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.6V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74LV4T125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-VQFN (3.5x3.5) |
| Current - Output High, Low | 16mA, 16mA |
| Number of Bits per Element | 1 |