
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC07AD
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9975
0.9975
10
0.8892
8.892
25
0.8436
21.09
100
0.693025
69.3025
250
0.647824
161.956
500
0.572508
286.254
1000
0.451982
451.982
2500
0.421848
1054.62
5000
0.400758
2003.79
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 6 |
| Base Product Number | 74LVC07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output High, Low | -, 24mA |
| Number of Bits per Element | 1 |