
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC07AQPWRG4Q1
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.49305
4.9305
25
0.4598
11.495
100
0.367935
36.7935
250
0.341658
85.4145
500
0.289085
144.5425
1000
0.223383
223.383
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 6 |
| Base Product Number | 74LVC07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output High, Low | -, 24mA |
| Number of Bits per Element | 1 |