
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC10ARGYR
Manufacturer:
Package:
14-VQFN (3.5x3.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14VQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.40755
4.0755
25
0.38038
9.5095
100
0.304285
30.4285
250
0.282568
70.642
500
0.239096
119.548
1000
0.184756
184.756
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | NAND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Number of Circuits | 3 |
| Base Product Number | 74LVC10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | 14-VQFN (3.5x3.5) |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.7ns @ 3.3V, 50pF |