
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC125ADR
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.32965
3.2965
25
0.30172
7.543
100
0.22458
22.458
250
0.20349
50.8725
500
0.168397
84.1985
1000
0.126302
126.302
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74LVC125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 1 |