
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC125ANS
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 3.6V 14SOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.064
1.064
10
0.94715
9.4715
25
0.89908
22.477
100
0.73853
73.853
250
0.690384
172.596
500
0.61009
305.045
1000
0.48165
481.65
2500
0.44954
1123.85
5000
0.427063
2135.315
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74LVC125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 1 |