
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC126ADBR
Manufacturer:
Package:
14-SSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 14SSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.39235
3.9235
25
0.3667
9.1675
100
0.293265
29.3265
250
0.272308
68.077
500
0.230394
115.197
1000
0.17804
178.04
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74LVC126 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-SSOP |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 1 |