
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC126ADGVR
Manufacturer:
Package:
14-TVSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 14TVSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.3705
3.705
25
0.3458
8.645
100
0.27664
27.664
250
0.25688
64.22
500
0.21736
108.68
1000
0.16796
167.96
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74LVC126 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TVSOP |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 1 |