
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC14ADRG4
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INV SCHMITT 6CH 1-IN 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.513
0.513
10
0.4351
4.351
25
0.40622
10.1555
100
0.32509
32.509
250
0.301872
75.468
500
0.255417
127.7085
1000
0.197372
197.372
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Number of Inputs | 1 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Number of Circuits | 6 |
| Base Product Number | 74LVC14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.15V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Input Logic Level - High | 1.3V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 6.2ns @ 3.3V, 50pF |