
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G04DRYR
Manufacturer:
Package:
6-SON (1.45x1)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INVERTER 1CH 1-INP 6SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.30875
3.0875
25
0.27816
6.954
100
0.19209
19.209
250
0.161766
40.4415
500
0.131423
65.7115
1000
0.10109
101.09
2500
0.090982
227.455
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 1 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G04 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Logic Level - Low | 0.58V ~ 1.65V |
| Supplier Device Package | 6-SON (1.45x1) |
| Input Logic Level - High | 1.07V ~ 3.85V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.7ns @ 5V, 50pF |