
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G07DBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.361
0.361
10
0.2945
2.945
25
0.24662
6.1655
100
0.15618
15.618
250
0.120574
30.1435
500
0.102771
51.3855
1000
0.069892
69.892
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output High, Low | -, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |