
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G08DSF2
Manufacturer:
Package:
6-SON (1x1)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE AND 1CH 2-INP 6SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.3781
3.781
25
0.35264
8.816
100
0.28215
28.215
250
0.26201
65.5025
500
0.221711
110.8555
1000
0.171323
171.323
2500
0.156199
390.4975
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | AND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G08 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Logic Level - Low | - |
| Supplier Device Package | 6-SON (1x1) |
| Input Logic Level - High | - |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4ns @ 5V, 50pF |