
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G08QDRYRQ1
Manufacturer:
Package:
6-SON (1.45x1)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE AND 1CH 2-INP 6USON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.3857
3.857
25
0.35948
8.987
100
0.28766
28.766
250
0.26714
66.785
500
0.226062
113.031
1000
0.174676
174.676
2500
0.159268
398.17
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | AND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G08 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | 6-SON (1.45x1) |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 6ns @ 5V, 50pF |