
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G10DBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE NAND 1CH 3-INP SOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3515
0.3515
10
0.2831
2.831
25
0.25916
6.479
100
0.192755
19.2755
250
0.174724
43.681
500
0.14459
72.295
1000
0.108442
108.442
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | NAND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.6ns @ 5V, 50pF |