
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G11DCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE AND 1CH 3-INP SC70-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.29355
2.9355
25
0.26486
6.6215
100
0.183065
18.3065
250
0.154204
38.551
500
0.125286
62.643
1000
0.096368
96.368
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | AND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G11 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.5ns @ 5V, 50pF |