
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G11DCKRE4
Manufacturer:
Package:
SC-70-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE AND 1CH 3-INP SC70-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
3000
0.12824
384.72
6000
0.12047
722.82
15000
0.112689
1690.335
30000
0.10337
3101.1
75000
0.099484
7461.3
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | AND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Number of Inputs | 3 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G11 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.5ns @ 5V, 50pF |