
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G11MDCKREP
Manufacturer:
Package:
SC-70-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE AND 1CH 3-INP SC70-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9855
1.9855
10
1.7803
17.803
25
1.6796
41.99
100
1.430985
143.0985
250
1.34368
335.92
500
1.17572
587.86
1000
0.974168
974.168
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | AND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G11 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 5ns @ 5V, 50pF |