
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G125DBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFF NON-INVERT 5.5V SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3705
0.3705
10
0.30115
3.0115
25
0.25232
6.308
100
0.15979
15.979
250
0.123348
30.837
500
0.105108
52.554
1000
0.071478
71.478
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |