
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G125DCK3
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFF NON-INVERT 5.5V SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.3344
3.344
25
0.3059
7.6475
100
0.22762
22.762
250
0.206302
51.5755
500
0.170734
85.367
1000
0.128041
128.041
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |