
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G125DSFR
Manufacturer:
Package:
6-SON (1x1)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFF NON-INVERT 5.5V 6SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.35245
3.5245
25
0.323
8.075
100
0.240255
24.0255
250
0.21774
54.435
500
0.180215
90.1075
1000
0.135156
135.156
2500
0.123899
309.7475
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 6-SON (1x1) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |