
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G125YZPR
Manufacturer:
Package:
5-DSBGA (1.4x0.9)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFF NON-INVERT 5.5V 5DSBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6555
0.6555
10
0.57665
5.7665
25
0.54188
13.547
100
0.44232
44.232
250
0.410856
102.714
500
0.349657
174.8285
1000
0.279718
279.718
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-XFBGA, DSBGA |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 5-DSBGA (1.4x0.9) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |