
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G126DSFR
Manufacturer:
Package:
6-SON (1x1)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 6SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.31635
3.1635
25
0.28956
7.239
100
0.215555
21.5555
250
0.19532
48.83
500
0.161652
80.826
1000
0.12123
121.23
2500
0.111131
277.8275
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G126 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 6-SON (1x1) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |