
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G132DBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE NAND 1CH 2-INP SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.3249
3.249
25
0.29754
7.4385
100
0.22135
22.135
250
0.200564
50.141
500
0.165984
82.992
1000
0.124488
124.488
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | NAND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G132 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.39V ~ 1.87V |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Input Logic Level - High | 1.16V ~ 3.33V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 5ns @ 5V, 50pF |