
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G17DCK3
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.304
3.04
25
0.26638
6.6595
100
0.172235
17.2235
250
0.142614
35.6535
500
0.114076
57.038
1000
0.087466
87.466
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G17 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |