
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G17DPWR
Manufacturer:
Package:
4-X2SON (0.8x0.8)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 4X2SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.3572
3.572
25
0.32718
8.1795
100
0.243485
24.3485
250
0.220628
55.157
500
0.18259
91.295
1000
0.136933
136.933
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-XFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G17 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 4-X2SON (0.8x0.8) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |