
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G17DRLRG4
Manufacturer:
Package:
SOT-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SOT5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
4000
0.10449
417.96
8000
0.098154
785.232
12000
0.091827
1101.924
28000
0.084227
2358.356
100000
0.079164
7916.4
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-553 |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G17 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-5 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |