
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G17YZVR
Manufacturer:
Package:
4-DSBGA (0.88x0.88)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 4DSBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.3553
3.553
25
0.33212
8.303
100
0.26562
26.562
250
0.24662
61.655
500
0.208658
104.329
1000
0.161244
161.244
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-XFBGA, DSBGA |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G17 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 4-DSBGA (0.88x0.88) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |