
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G27DRYR
Manufacturer:
Package:
6-SON (1.45x1)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE NOR 1CH 3-INP 6SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.35245
3.5245
25
0.323
8.075
100
0.240255
24.0255
250
0.21774
54.435
500
0.180215
90.1075
1000
0.135156
135.156
2500
0.123899
309.7475
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | NOR Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G27 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | 6-SON (1.45x1) |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.6ns @ 5V, 50pF |