SN74LVC1G32DCKR
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G32DCKR
Package:
SC-70-5
Description:
IC GATE OR 1CH 2-INP SC70-5
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 55425
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Logic Type OR Gate
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Product Status Active
Number of Inputs 2
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Number of Circuits 1
Base Product Number 74LVC1G32
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Input Logic Level - Low 0.7V ~ 0.8V
Supplier Device Package SC-70-5
Input Logic Level - High 1.7V ~ 2V
Current - Quiescent (Max) 10 µA
Current - Output High, Low 32mA, 32mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4ns @ 5V, 50pF