SN74LVC1G32YZAR
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G32YZAR
Package:
5-DSBGA (1.4x0.9)
Description:
IC GATE OR 1CH 2-INP 5DSBGA
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Logic Type OR Gate
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 5-XFBGA, DSBGA
Product Status Obsolete
Number of Inputs 2
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Number of Circuits 1
Base Product Number 74LVC1G32
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Input Logic Level - Low 0.7V ~ 0.8V
Supplier Device Package 5-DSBGA (1.4x0.9)
Input Logic Level - High 1.7V ~ 2V
Current - Quiescent (Max) 10 µA
Current - Output High, Low 32mA, 32mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4ns @ 5V, 50pF